M&M 06: Ersatz Gruppe Propaganda

Letošní léto nám přináší počáteční díly krásného příkladu mravní výchovy, a doufejme, že to ve finále bude více než obligátních „17 zastavení…!”

Jistá šparkáse dramatizuje zaměstnávání alternativně intelektuálně vybavených zaměstnanců.

V úvodním dílu vidíme převelice nadějně nadšeného, leč svými uvažovacími schopnostmi okolí nijak neutlačujicího hňupa v den nástupu do zaměstnání. Jistě by i maršálskou hůl v tornistře uplatnil, kdyby shodou náhod nebyl býval zapomněl adresu pracoviště, kam se měl dostavit.

Ve druhém díle již pilně zalévá ersatz zemědělské záhonky, a kdyby navíc rozeznal skutečné rostliny od maskirovky postavené proti spojeneckému bombardování, byl by vskutku jedinečným. K tomu ho vidíme, jak si mumlavě memoruje nadřízenými místy ustanovené předpisy. Zatím jsme ho však při skutečné práci pro zdar říšského spoření neviděli!

Nicméně i přes tyto nedostatky recenzent věří, že se sympatický hrdina vypracuje a že během několika dalších pokračování vyzraje v pevný charakter kápa, jenž na apelplacu pobočky při nezbytné selekci svými dřeváky řádně rozkope zástupy smradlavých klientů mezi ty nadějné a ty naopak zplynováníhodné.

Jen škoda, že někteří pomýlení elementové by toto dílko mohli nazvat parodií, věrni známému heslu „Čechové jsou smějící se bestie!”

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: