MSM 153: Natřeme je!

Je to na nich obvykle vidět: ramena bojovně zatuhlá, krok rozvážně houpavý a to podivné světélko v očích. A už sedí proti mně: „Víte, já o tom včera večer dlouho přemýšlel – a myslím, že je nejvyšší čas, abychom je pěkně natřeli!“

Myslí tím ošklivou konkurenci, na které ho něco zlobí. Tedy krom faktu, že existuje a ujídá mu z možných tržeb. Ale teď právě ho nazlobilo, že se zákazníci nechají nachytat na službu či technologii, kterou on sám dělá déle, líp a levněji. Jenže ta nemravná konkurence vystihla, že o ní nikdy nemluvil. A tak sama hovoří o své nabídce a – ne zcela překvapivě – tam neuvede, že to samé on dělá už léta. Natož aby, že levněji nebo líp.

Řešení: natřeme je!

V tom momentu už si představuji řvavé titulky „Co vám (jméno konkurenta) neřekli“ a „Víte že…“ Mnohými argumenty bude se ctěné publikum přesvědčovat, že to, jak se balí zimní pneumatiky nebo servisují koloběžky anebo odpovídá na rozzlobené telefonáty u konkurence (omlouvám se zmíněným segmentům trhu, zvolené příklady jsou čistě ilustrativní), je cesta veskrze špatná, pomýlená a ve světě již dávno překonaná.

A pokud se mu v poučování zalíbí, bude z toho celá série. Jež vzbudí u dotyčného publika dvě reakce: pokud bude natírat jednu konkrétní značku, dojde to nejspíš do stádia „Aha, už se zase perou!“ Ono pozorovat rvoucí se pejsky je poprvé legrace, podruhé maličko nezajímavé, a pokud se ti hafani porvou pokaždé, když se navzájem natrefí na jednom místě, je to víc než otrava.

A když bude natírat celý obor? Pak dosáhne spolehlivě jediného: to je ale žumpa, to autoopravárenství, to koloběžkářství, ta kastmrkérka. A ještě si propírají zašmudlané spodky všem na očích.

Obecenstvo má čuch – zprávu „my nikdy nepřetáčíme tachometry“ si spolehlivě a znalecky přeloží jako „na rozdíl od jiných přetáčíme tachometry o fous šikovněji“ – a má jasno.

Nenatírejte je!

Prostě jim to natřete!

Tím, že budete dělat perfektně svou práci.

Ať si konkurence dělá tu svou.

Advertisements

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: