MSM 156: Primáti a primáty

Být první! Neustálé poťouchlé našeptávání: tohle ještě nikdy nikdo neudělal. Máme šanci být první! V zemi, v Evropě, na světě!

Obvykle to popadne zadavatele, s nímž řešíme přízemnější problémy. Že na jeho webu se ztratí i protřelý digitální cestovatel. Že jeho značku znají tak akorát v Poťáplicích, protože tam je nejagilnější pobočka. Že lidé si jeho skvělé výrobky pořizují ponejvíce k zaklínění pod viklající se skříň. A najednou se dostaví I-D-E-A.

Budeme produkty doručovat po poslech, oděných do stříbrnostarorůžové, pějících veselé kuplety. Postavíme na hlavním náměstí devětadevadesátimetrový sloup z našich všeobecně oblíbených dveřních a okenních klik. Zaplavíme mobily aplikací, kde si budete moci snadno, rychle a bez námahy kdykoliv zjistit, jak daleko – ale na metr! – jste od zřídla vody, ze které vaříme náš úctyhodný nápoj. Postavíme multimediální web, kde budeme denně publikovat desítky videí a veselých článků o čistících prostředcích.

V tu chvíli snaha snížit oběžnou dráhu zpátky k přízemnějším starostem typu nepřehledný web, málo vyprofilovaná značka či s despektem přijímaný produkt nebývá příliš populární. Když se tvoří dějiny, není čas na bolavou patu!

Někdy pomáhá upnout zrak k produkčním těžkostem: kde vezmeme tolik zpěváků, kolik tun bude vážit věž, anebo máme na to, vystavět během tří týdnů sakumprdum komplet mediální dům?

Ale skutečného vizionáře tak snadno nevyrušíte, chystá-li se právě orat brázdu v líše světového zájmu. A tak kolem nás vznikají nové a nové projekty, které stojí peněz i úsilí jako program Apollo a končívají v rozpadlém hangáru jako raketoplán Buran.

Být první na světě! Mít primát! Aby primáti spotřebitelé údivem spustili spodní čelist. Primáti obvykle i spustí. A po chvíli utečou k nové atrakci: ještě větší věži, ještě šílenějšímu zpěvu a ještě megalomaničtější aplikaci. Primáti milují primáty. Ale jsou nestálí.

Tohle ještě nikdy nikdo neudělal!

Možná, že toho nebylo zapotřebí.

Advertisements

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: