MSM 176: Exkluzivní blešák

To si na počátku obsadíte doménu, třeba www.nejlevnejsi-trenky.cz, a rozjedete to, a ono vám to buď jede nebo nejede, ale najednou je vám spodní cenový segment nějak málo.

Chtělo by to výš, spodek už máme, a teď míříme nahoru, tam jsou přece taky peníze. V méně měšěčcích, avšak naplněnějších. Jenže co s brandem?

Nejlevnější trenky Plus? / Gold? / Super Edition?

Nějak to pokulhává. Nedostává se čara vnímaného luxusu. Prostě to zní jako Trabant Plus a Jablotron Trendy dohromady.

Máte pocit, že je to teoretický problém? Sněte dál. Majitel e-shopu Nejlevnější Pneu přichází s novou značkou pneumatik Tomket (to je asi něco jako Hičkok, ne?). Mají být ekonomické, ale zdůrazňovat i rysy kvality, protože kromě základní řady Tomket ECO bude i echt vytuněná řada Tomket Sport (namingová logika opět pláče v koutě, hned vedle slzícího typografa).

Proč stavěli takový wannabebrand? Proč nevyužili synergii s dosavadní značkou? Inu proto, že když prodáváte cizí tovar, jste možná rádi za označení „nejlevnější prodejce šuntu východně od Štrasburku.“ Ovšem když je ten šunt váš, už to ve spojení s nejlevnější tak rádi neslyšíte…

Tady aspoň trochu slepenec drží tím, že značka Tomket nebude dělat konkurenci tzv. premium brands. Natolik měli rozum a neopustilo je vnímání reality.

Ale ejhle, jiní se nebojí: do značky přichází nová brand managerka – a už zdáli prorokuje, až se Libuše schovává za vyšehradskými šutry. Vidí totiž nové směřování brandu, který prý – jejími slovy – „už není zdaleka o slevách, ale naopak o exkluzivních a inspirativních nabídkách“.

Co myslíte že to je? Filípek Pátek? Bentlíček? Nikoli. Slevomat. Opakuji: Sle – vo – mat.

To už mohli v Zastavě rovnou vyrábět auto Yugo Praesident!

Nazvi si svůj blešák jakkoli, zůstane blešákem. I Exkluzivní blešák je méně než Malé Molo. A méně než Pozlacená Bonanza.

Když chceš nabízet luxus pro každého, jdi do politiky.

Tam ti možná uvěří.

Trh nikoli.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s


%d bloggers like this: